Na Neutronech kralovali veteráni

V sobotu 22.6.2013 v autocampingu v Poušově proběhl 16. ročník Běhu Neutronů, který pořádal Oddíl triatlonu TJ Spartak Třebíč.

Za krásného slunečního počasí se na start závodu

postavili nejdříve ti nejmenší, kteří si vyzkoušeli své první závodní kroky, někteří jen krůčky.

Zde se nejvíce dařilo Haničce Vítkové před Vašíkem Vohlídkou a Davídkem Chládkem. Po nich

se na start postavili o něco starší děti, které okruh závodu absolvovali dvakrát. Zde jako první

proběhl cílem Ondra Hort před Matějem Vítkem a třetí místo patřilo Pavlíně Konečné.

Po jejich vyhlášení a ocenění medailemi a sladkostmi přišel na řadu hlavní závod, kde se na

start postavilo celkem 51 závodníků a závodnic všech věkových kategorií. Hned po startu se

vytvořili menší a větší skupinky, které celé závodní pole roztrhali.

Jako první do cíle doběhl podle očekávání dorostenec Marek Karas z TJ Spartak Třebíč ,

který trať dlouhou 3 300 metrů zaběhl za 12:05 minut před znojemským Ondřejem Seitlem,

jehož čas byl 12:18 minut a třetí v cíli s větším odstupem byl Bedřich Čermák z Hevlína v

čase 15:33 minut. Po nich dobíhali už první ženy. První v cíli byla Věra Všetečková z Brna

v čase 14:02 minut před domácí Danou Sichertovou v čase 17:05 minut. a třetí Petrou

Janišovou z Hradce Králové, která pokračovala dál po trati mužů a absolvovala celou

Z mužů v hlavním závodě jako první proťal cílovou čáru Jaroslav Vítek z Batelova a tím

vyhrál kategorii muži nad 40 let v čase 35:33 minut. Na druhém místě, ale první v kategorii

muži nad 50 let z menším odstupem, který vznikl až v závěru, byl Pavel Kratochvíl ze Sokola

Rudíkov v čase 35:47 minut. Třetí po velkém boji Petr Motálek z TJ Spartak Třebíč 38:43

minut, který o 24 let mladšího Štěpána Dvořáka z Třebíče porazil v cílové rovince.

V kategorii muži nad 60 let zvítězil Arnošt Koreš z Atleticu Třebíč v čase 43:07 minut a mezi

nejstaršími muži nad 70 let až za Slovenska Jozef Sedláček v čase 1:00.11 minut.

Poděkování patří partnerům závodu a všem, kteří se podíleli na jeho hladkém průběhu.