Na olympiádě v Plzni třikrát v TOP5

Výbornými výkony se prezentovali naši závodníci na prestižní Letní olympiádě dětí a mládeže v Plzni.

Reprezentace Kraje Vysočina byla složena výhradně ze závodníků našeho oddílu. A spolu s orientačním během byl triatlon jediný sport, který se prosadil do popředí v hodnocení krajů. V celkových výsledcích totiž Kraj Vysočina skončil úplně poslední.

Závodilo se na tratích u plzeňského Boleveckého rybníka. Počasí bylo ideální (20 stupňů a pod mrakem), voda měla 21,5 stupně. Cyklistický okruh byl rovinatý, ale dorostenci na 6 okruzích (žactvo 3 okruhy) 17 krát "točili" kolem kužele. Žactvo závodilo na trati 375m plavání, 10 km kolo a 2,6 km běh, dorost měl trať dvojnásobnou.

Nejcennější bronzovou medaili získal v kategorii starších žáků Tomáš Kříž. Očekávání bylo možná i vyšší, ale po problémech s nachlazením a prasklou botou Tomáš třetí místo bral i když zlatá byla vzdálená pouze o 27 sekund. Výprava se tak dočkala večerního medailového ceremoniálu. Tereza Ciprušová po měsíčním tréninkovém výpadku obsadila slušnou 9. příčku.

Nečekaně pěkné výkony podali dorostenci, zejména v cyklistické části. Radka Březnová dojela ve skupině, která bojovala o 3. až 6. místo. Bohužel ztratila po pádu před depem, ale nakonec se propracovala na vynikající 4. místo se ztrátou 20 sekund na bronz. Honza Trutna po sérii nevydařených závodů zabojoval, na kole se dotáhl do čelní šestičlenné skupiny. Nakonec to stačilo na pěkné 5. místo, na běhu bude potřeba ještě zapracovat.