Nikola Procházková třetí v Hostěrádkách

Po 5 týdnech se opět o slovo přihlásil třetím kolem 34. ročník Kaláb TT jihomoravské triatlonové ligy. Po Jedivnici a Žďáru nad Sázavou liga pokračovala tentokrát na tradičním závodě v Hostěrádkách-Rešově. Na start závodu s objemem 0,7-20-5 km se postavilo 120 závodníků.
     Nejdříve odstartovaly v Hostěradské nádrži ženy a to v pravé poledne a 6:16 min po nich muži /loňský časový odstup vítězů těchto kategorií/, následná cyklistika na trase Hostěrádky-Rešov, Šaratice a zpět /3x/ a závěrečný běh ve dvou okruzích v okolí nádrže daly podobu výsledkové listině. Mezi muži zvítězil Miroslav Ozorák ze slovenských Nových Zámků /58:59min/ a v ženách Veronika Velísková z Brna /1:04,59h/a stala se tak absolutní vítězkou, jelikož nebyla o 16 vteřin doběhnuta./A rozdíl 6ti minut mezi vítězi obou kategorií bude startovním rozestupem pro příští rok/.
     V závodě se představili i tři zástupci oddílu triatlonu TJ Sp.Třebíč. Mezi muži 40-49let proběhl cílem na 11.místě Dušan Procházka /1:09,32h/. V kat.60+ obsadil 2.místo Petr Mejzlík /1:16,19h/ a nejúspěšnější z nich byla Nikola Procházková, která mezi 31 ženami byla třetí absolutně /1:05,40h/ a v kat.juniorek 18-19let zvítězila.