NKT Koloběh Velké Meziříčí

V sobotu dne 19. října 2019 se konala poslední část z NKT trilogie 2019, a to Koloběh. Trilogie je složená z MTB Race – čistě cyklistického závodu s účastí prestižních profi týmů, půlmaratonu – běžeckého závodu na 21 km nesměřským údolím a posledním takzvaným Koloběhem.

Z celé trilogie má koloběh své specifické kouzlo. Ať už je to krásnou podzimní přírodou, parádní trasou kolem Velkého Meziříčí, a nebo jedním z hlavních pravidel, které říká, že se závodí pouze v páru ženy a muže a jednoho kola. Závodníci v páru musí být celých 25 km na vizuální kontakt, nejlépe celou dobu bok po boku a mohou se libovolně střídat na kole, jet ovšem smí vždy jeden z dvojice. Celé startovní pole je členěno do 3 kategorií podle součtu věků ve dvojici, a zvláště ceněná je kategorie manželských párů.

Do poslední chvíle se nevědělo kudy povede jinak stabilní trasa. Boural se most přes dálnici na Fajtův kopec a zrovna v den závodu se pokládala finální vrstva povrchu. Trasa se tedy musela lehce odchýlit a závodníci častokrát běželi tento úsek úplně poprvé. Nikdo se neztratil, vše bylo dobře naznačeno a závodní páry doběhl většinou s úsměvem na tváři.

Letošní koloběh vyhrál Martin Oberreiter s partnerkou Romanou Vackovou v čase 2:00:08 na 27 km přísným terénem. Odnesli si ceny od organizátora Sportovního centra Velké Meziříčí, laskominy od firmy POEX a sportovní doplňky stravy od Gold nutrition. Ani letos se ve startovním poli neztratili zástupci TJ Spartak Třebíč Vendula Kaldová a Milan Procházka, kteří ohajovali celkové 2. místo z roku 2017. Vzhledem ke zdravotním problémům z minulých období nenastupovali s velkými ambicemi. I přes velmi kvalitní konkurenci se jim podařilo získat časem 2:07:43 celkové 5. místo a v kategorii do 100 let 2. místo. Dalšími zástupci byli Jana Jeřábková a Marek Voborný, kteří časem 2:08:46 skončili na celkovém 6. místě a v kategorii do 80 let na 4. místě.