TJ Spartak Třebíč
Aktuality

P. Mejzlík a K. Březnová vicemistry světa

Vicemistři světa, mistři ČR z Třebíče

V Týně nad Vltavou se po 20ti letech uskutečnilo mistrovství světa v sprintkvadriatlonu

Mistrovství světa ve sprint kvadriatlonu se poprvé po 20 letech uskutečnilo v Týně nad Vltavou, když vystřídalo dlouhou sedlčanskou éru. Závod na 1 km plavání, 5 km na kajaku, 25 km jízdy na kole a 5 km běhu přilákal v sobotu 22. června téměř padesátku závodníků z Německa, Francie, Polska, Rakouska, Slovenska a České republiky.

Z oddílu triatlonu TJ Sp.Třebíč se tohoto klání zúčastnili Petr Mejzlík a Klára Březnová. Oba ve svých kategoriích proběhli cílem na 2. místě a stali se tak vícemistry světa. P.Mejzlík podlehl v kat. M50 časem 1:56,25 h pouze K.Mielkemu a K.Březnová v kat.W20-22 let časem 2:13,47 h L.Hirschfelderové /oba Německo/. Závod byl zároveň Mistrovstvím ČR. Oba tak získali ve svých kategoriiích také tituly mistrů ČR.

Čtrnáctý titul absolutního mistra světa v kariéře vybojoval časem 1:34,57 h český kvadriatlonista Miroslav Podborský. Triumf těšil i ženskou vítězku Zuzanu Kocumovou, která se stala mistryní světa po dvanácti letech.