Petr Mejzlík druhý na Mistrovství Evropy

Po dvou letech se vrátil na kvadriatlonový závod na španělskou Ibizu závodník oddílu triatlonu TJ Sp. Třebíč Petr Mejzlík

Letošní XIV. ročník Memoriálu Vincenta Yerna byl Mistrovstvím Evropy na dlouhé trati - 1,5 km plavání - 7 km na kajaku - 40 km cyklistiky a 10 km běhu. 70 jednotlivců a 33 týmů ze Španělska, Anglie, Řecka, Německa, ČR, Itálie, JAR se postavilo na start mistrovského závodu v zátoce Cala Bassa u Sant Antony. Kromě délky závodu se do cesty závodníkům postavilo vedro, silný vítr a nepříjemné medůzy, které ne všem umožnily závod dokončit /3 startující díky nim cíl neviděli/.
       Rozhodující částí závodu byla jízda na kajaku, kde ne jeden startující absolvoval nedobrovolnou koupel díky velkým vlnám a následná ztráta se jen těžko smazávala. P.Mejzlíkovi se ovšem závod vydařil hlavně po taktické stránce a zkušenostem z předešlých 5 účastí. Plavání ve skupině bylo rozhodně výhodou, kajakářská část bez velkých problémů /rychlý méně stabilní kajak nebyl výhodou ani pro kajakáře/ a tradičně silné cyklistice se mu podařilo proběhnout cílovou metou na 17. místě v celkovém pořadí a v kat. nad 50 let se stal vícemistrem Evropy. Lepším byl pouze Angličan Duncan Person a stupně vítězů doplnil Němec Lahr Henning.
      Překvapivým vítězem závodu se stal Španěl Albert Bertran před dvěma favority-Němcem Stefanem Teichertem /vítězem SP 2013/ a Leošem Roušavým z ČR.