Petr Mejzlík druhý na Mistrovství světa

V tradičním termínu první zářiovou sobotu se v německém Ratscheru-Bergsee konalo Mistrovství světa v kvadriatlonu na sprinterské trati 0,75-20-5-5 km/plavání,kolo,kajak,běh/. Za přísných hygienických podmínek se závodu zúčastnil velmi omezený počet závodníků /33/ z 5 zemí /Belgie, ČR,NZL,Polska a Německa/. Z důvodu různých nařízení, zákazů a omezení se nedostavili tradiční účastníci z VB, Maďarska, Španělska i Portugalska a další předem přihlášení.
    Původně zakázaný podnik se podařilo pořadateli s místními úřady vyjednat a jistota, že se Mistrovství světa "pojede" byla až ve čtvrtek-2 dny před startem, kdy byl závod oficiálně povolen. Ale bylo třeba dodržet pravidla jako např. start ve vlnách po 15ti závodnících, pohyb mimo závod v rouškách, zrušeny byly štafety /kontakt při předání/, bezkontaktní předávání cen /každý vyhlášený si po přečtení jména cenu převzal sám/, objímání se v cíli, nevyvěšení výsledků /srocování před nimi/, apod. A po akceptování těchto podmínek mohl 32.Bergsee Ratscher Quadriathlon v 15:30 h odstartovat.
     Po 1:32,32h proběhl cílem první závodník Krzysztof Wolski, který se tak stal historicky prvním polským mistrem světa. Druhý byl Milan Oslík z ČR před Němcem Stefanem Teichertem. Na start se postavil z oddílu TT Sp.Třebíč v kat. 60-69let Petr Mejzlík /TJ Sp.Třebíč/, který se vklínil časem 2:01,52h mezi Němce Miguela Hadlicha /1./a Bernda Schellera /3./. Získal tak titul vícemistra světa.