Petr Mejzlík druhý ve Světovém poháru

Předposledním desátým závodem pokračoval v sobotu 6. srpna letošní seriál Světového poháru v kvadriatlonu.

V německém Ratscheru u vodní plochy Bersee byl na pořadu sprint o objemech 0,75-20-4,4-5 km /plavání-kolo-kajak-běh/. Cíl závodu určil pořadí ne jen v tomto závodě, ale též v celkovém pořadí Světového poháru. Závod ovládli kvadriatlonisté Německa v pořadí Teichert v čase 1:33,38 h před Kundererem a Szaboem. Z ČR se na start postavili pouze 2 závodníci. Jedním z nich byl Petr Mejzlík z TJ Sp. Třebíč v kat. nad 50 let./Druhým byl Václav Sobotka ze Sokolova v kat. 40-49let čtvrtý a celkově 10./. Mejzlík obsadil po boji 5. místo /celkově 15./ časem 1:50,35 h. Ale body z tohoto závodu už nepřipsal /počítají se 4 nejlepší výsledky z 11/ a v celkovém pořadí jej předstihl o 10 bodů /nejmenší možný rozdíl/ Peter Hossbach /SRN/, který byl v cíli druhý. Posledním závodem je anglické Bude, ale ve většině kategorií jeho výsledek pořadím nezamíchá. Proto v kategoriích, kde tomu tak je, proběhlo slavnostní dekorování vítězů již po tomto závodu. Nebylo tomu jinak ani v kat. nad 50 let. Zvítězil již zmíněný Peter Hossbach se 410 body, před Petrem Mejzlíkem se 400 body a třetí příčku obsadil Němec Kai-Dietrich Rudolf ziskem 360 bodů.