TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Petr Mejzlík mezi vyznamenanými od Kraje Vysočina


Kraj Vysočina každým rokem na Slavnostním večeru předává nejvyšší ocenění "Záslužné medaile mimořádným osobnostem regionu". Letos se konal 8.11. v Horáckém divadle v Jihlavě. Od roku 2008 bylo oceněno 101 spoluobčanů za mimořádné pracovní, sportovní i společenské úspěchy bez rozdílu věku. Letos bylo oceněno pět žen a šest mužů.
Kamenná medaile je nejvyšším oceněním a je určena tomu, kdo se svojí dlouhodobou prací zasadil o významný prospěch obyvatel Vysočiny. Danou medaili obdržela Martina Sábliková (1987,NMNM), kterou převzala její maminka. Martina je špičková reprezentantka ČR v rychlobruslení.
Skleněná medaile je druhým nejvyšším oceněním za dlouholetou prací přispěl k rozvoji kraje a jeho prospěchu jeho obyvatel. Medaili převzali: Jiří Jakeš (1967,Jihlava), šéfdirigent Filharmonie Gustava Mahlera Jihlava,  Zdeněk Martínek (1965, Pelhřimov) je speciální pedadog a etoped, Petr Mejzlík (1959, Třebíč) má mnoho úspěchů v triatlonu a kvadriatlonu v mnoha zemích světa. V těchto odvětvích dosáhl mnoha úspěchů na závodech doma i v zahraničí, závodil např. v Izraeli, Kanadě, Norsku, Sardinii,Maďarsku, Slovensku, Dánsku, Anglii, Španělsku, Německu, Chorvatsku, Polsku, Rakousku nebo Egyptě. Letos zahájil svoji 30. sezónu.  V minulých letech se stal v kvadriatlonu ve svých kategoriích osmkrát mistrem světa, dvakrát mistrem Evropy, třikrát mistrem ČR a pětkrát zvítězil ve Světovém poháru. Vedle toho se několikrát stal i vicemistrem světa, Evropy a ČR. V triatlonech v Českém poháru a v dlouhých triatlonech prestižní série Ford Czech Tour v letech 2014 až 2017 získal celkově v kategorii nad 50 let druhé místo. V roce 2017 vybojoval druhé místo na Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu a v Egyptě na Sahl Hasheesh Triathlon získal třikrát první místo a jedno druhé místo. Za svoje výsledky byl v minulosti pětkrát vyhlášen nejlepším seniorským sportovcem Kraje Vysočina.
Petr Ryška (1967,Jihlava),dovedl několik desítek plavců z Vysočiny do reprezentace ČR, Pavel Toman (1956,Jihlava),sochař a kulturní organizátor, Petr Zezula (1944,Velké Meziříčí), zásadním způsobem se podílel a stále podílí na rozvoji sportovního areálu na tamním Fajtově kopci.
Dřevěná medaile je nejvyšší ocenění Kraje Vysočina určené těm, kteří svou aktivitou přispěli k propagaci dobrého jména Kraje Vysočina a jsou příkladem pro mladé progresivní a houževnaté lidi.Medaili převzali: Monika Benešová (1990,Brno),Pavlína Havlenová (1993,Třebíč) je profesionální záchranářka a dobrovolná hasička,Denisa Musilová (1978,Jihlava) a Lucie Satrapová (1989, Havlíčkův Brod),brankářka českého reprezentačního týmu.
Galavečer byl zakončen koncertem Filharmonií Gustava Mahlera Jihlava.


zpět
Fotogalerie
Kalendář akcí
Hledej