Petr Mejzlík na ISRAMANOVI 2015

V pátek 30.1.2015 se V izraelském Eilatu konal už 16. ročník mezinárodního triatlonového závodu Israman Negev Eilat

Je to oblíbený závod, který na sebe poutal pozornost zejména tím, zda se vítězi předchozích dvou ročníků podaří obhájit prvenství potřetí za sebou. Tím vítězem z let 2013 a  2014 byl Petr Vabroušek z České republiky-tentokrát prvenství neobhájil, ale časem 10:15:31 h obsadil  třetí místo za Nizozemcem Bartem Candelem /9:42,24 h a  Sergio Marquesem z Portugalska /9:57,35 h/.
   Závod je rozdělen do několika výkonnostních kategorií /od žákovských po veteránské, různé vzdálenosti tratí, štafetových závodů,apod./, ale největší zájem a pozornost poutá Israman 226 s účastí přes dvě stovky závodníků z 26 států. Připomeňme parametry tohoto závodu: plavání 3,8 km v Rudém moři, jízda na kole 180 km s převýšením 3 400 m a maraton 42,2 km. Jedná se o jeden z nejtěžších Ironmanů na světě. Po loňském úspěšném vystoupení /2. místo v kat. 55-59 let/ se na místo činu vrátil Petr Mejzlík. V podstatě zopakoval loňský výkon, po plavání se usadil na průběžném druhém místě, které po celou dobu závodu neopustil a časem 13:49,03 h /vloni 13:33,57 h/ zopakoval loňské umístění a vklínil se tak mezi dva domácí závodníky Devonse a Narviho. V celkovém hodnocení proběhl cílem na 80. místě.
     Z třebíčských závodníků se na start poloviční tratě ISRAMAN 113 postavil ještě Petr Tomek, který v kat. 35-39 let obsadil časem 6:32,54 h 27. místo.