TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Petr Mejzlík třetí ve Světovém poháru


Finálovým závodem letošního Světového poháru v kvadriatlonu bylo tradiční Bergsee v Ratcheru nedaleko německého Schlesingenu.

Mistrovsví Evropy na krátké trati  přilákalo na start celou evropskou špičku. Přes padesát závodníků ze SRN, CZE, ESP, POR, GBR, POL, HUN a NZL se doslova pralo s tratí o objemech 0,75-20-5-5km /pl.-kolo-kajak-běh/. Na startu nenasvědčovalo nic tomu, co asi za hodinu mělo následovat. Již při jízdě na kole začalo pršet, nicméně závod pokračoval třetí disciplínou-jízdou na kajaku. V jejím průběhu se strhla průtrž mračen, silný vítr a to nejhorší, bouřka. Rychlým závodníkům se ještě podařilo po kajaku vyběhnout, ostatní byli rozhodčími po dojetí kajaku zastaveni..... Závod dokončit tak byl umožněn 25 nejrychlejším.Ostatní nechápavě koukali, protože na běhu už ohrožení blesky je v porovnání s pohybem na vodě minimální. Mezi prvními, kterým nebylo umožněno závod dokončit, byl i Petr Mejzlík z TJ Spartaku Třebíč, bojující o druhé místo v celkovém hodnocení SP kat. 50-59 let. Mistrem Evropy se stal Tomáš Svoboda z ČR, před Španělem Jonathanem Monteagudem a legendou tohoto sportu Toralfem Bergem z Německa.
     Po závodě následovalo slavnostní vyhlášení  Světového poháru pro rok 2017 s předáním medailí a trofejí za celkové umístění, tak i umístění v jednotlivých kategoriích. A to se týkalo i Petra Mejzlíka, který v kat. nad 50let sice loňské vítězství neobhájil, ale zisk bronzové medaile za 3.místo se ziskem 330 bodů za vítězným Polákem Romkem Pietrzakem /400b./ a Christianem Schmidtem z Německa /360b./ má v konkurenci 35 bodujících závodníků svoji hodnotu. Celkovým vítězem Světového poháru se stal Čech Tomáš Svoboda /430b./, před Ferencem Csimou z Maďarska /390b./ a naším Leošem Roušavým /385b./ RC

zpět
Fotogalerie

Soubory ke stažení

Kalendář akcí
Hledej