Petr Mejzlík vícemistrem Evropy

Maďarské Balatonakali bylo poslední srpnovou neděli dějištěm Mistrovství Evropy v kvadriatlonovém sprintu. Jak už sám název městečka napovídá, celé dění závodu se odvíjelo na jedné z pláží Balatonu a jeho okolí. Dostaveníčko si zde dalo 80 jednotlivců a 24 štafet ze šesti zemí, aby dali podobu výsledkové listině trati 0,8-5-20-5 km /plavání-kajak-kolo-běh/.
     Na start se postavila celá kvadriatlonová špička, protože se jednalo také o předposlední závod Světového poháru a body zde získané mohou výrazně ovlivnit jeho celkovou podobu /finálový závod se koná 5. září v Německu/. Mezi nimi nechyběl Petr Mejzlík startující za oddíl TT TJ Spartaku TR. Ten pozisku titulu mistra světa na dlouhé trati z Hannoveru v červnu téměř na konci sezóny zde získal titul vícemistra Evropy časem 1:54,57 h. K vítězství mu chybělo 33 vt. To získal Němec Jurgen Kastner. Třetí místo obsadil jeho krajan Rudolf Kai-Dieter.
   Na větrem "rozhoupaném Balatonu", kopcovité cyklistice a hlavně ve 34 st. ve stínu dominovali Španělé. Zvítězil časem 1:28,30 Garcia Peces před svým krajanem Beltranem Coromixasem. Třetí příčku obsadil Maďar Badar Gergo.