Petr Mejzlík zvítězil v Izraeli

Petr Mejzlík /TJ Spartak Třebíč/ se v israelském městě Eilat stal vítězem ISRAMANA.

Petr mezi 13nácti startujícími v kat. 55-59 let letos přemožitele nenašel. A po dvou druhých místech z předešlých let se dočkal vítězství. Závod o objemu 3,8 - 180 - 42,2 km zvládl za 14:05,07 hodiny. Letošního 16tého ročníku se zúčastnili závodníci z 24 zemí světa.
       Po plavaní se usadil na druhém místě, které mu patřilo i po cyklistice. Na 4 km běhu se dostal na vedoucí pozici, kterou udržel před dotírajícími soupeři až do cíle maratonu. V této kategorii na druhém místě skončil Roni Barzilay /14:15,42 h/ pouhých 11 vteřin před Adi Deutschem /oba Izrael/.
     Jeden z nejtěžších závodů typu Ironman na světě s převýšením 3 400m v cyklistické části přilákal závodníky z 24 zemí. A proti předešlým letům byl  "okořeněn" na místní poměry hodně nepříznivým počasím. Na startu 29. ledna byly v 6:15 h pouhé 4 st. a v horách během dopoledne se teplota zvýšila na průměrných 4,9 st. V kombinaci se silným větrem tyto podmínky vyhovovaly více závodníkům z Evropy. Loňské celkové vítězství obhájil Nizozemec Bart Candel za 9:46,17 h před naším Petrem Vabrouškem /9:57,56 h/ a Daviesem Hywelem z Velké Británie /10:00,32 h/.