Prvenství Procházky a Mejzlíka ve Zlíně

Skvělých výsledků dosáhli triatlonistéTJ Spartaku Třebíč na závěrečném závodu Českého poháru v triatlonu ve Zlíně. Konal se zde z jarního termínu odložený závod ve supersprintu. Centrem dění se stal atletický Stadion mládeže v ulici Hradská a závod pořádal klub Titan Trilife Zlín.
     Nejprve si svůj závod odbyli žákovské kategorie. Na trati 0,2-4,5-1,2 km s intervalovým startem v pravé poledne se v kat. 12-13 let do první desítky prosadil Martin Kalda, který ji uzavíral a hned za ním na 11.místě doběhl Matyáš Večeřa. Na 24.místě dokončil Jan Auf. Ve stejné kategorii se do první desítky prosadily 5tým místem Nela Bednářová a 10.místo obsadila Adéla Kuchařová. Tereza Coufalová doběhla na 12.místě a čtrnáctá byla Zuzana Mezlíková. Mezi žáky 14-15 let doběhl na 9.místě Marek Kratochvíl a 13.místo obsadil Daniel Oborný.
     Po nich přišly na řadu dorostenecké, juniorské a dospělé kategorie. Startovaly na stejných tratích jako žáci, ale zde šlo pouze o čas, kterým se závodníci nominovali do odpoledního závodu, který byl rozhodující pro rozdělení bodů do hodnocení Českého poháru 2021.
     Pro vyřazovací závod byly tratě 0,25-6-1,6 km. A zde se hned tři závodníci z Třebíče dostali na závěrečné slavnostní vyhlášení. Ale postupně. V kat. dorostenců 16-17 let obsadil Matěj Března 12. místo /23:46min/, Jakub Auf doběhl na 16.místě /24:43/  a juniorka Eliška Svobodová doběhla sedmá /28:13/.
     V kategorii mužů 50-59 let zvítězil Milan Procházka /29:31 min/ a v kat. 60+ zvítězil Petr Mejzlík /30:53/. Mezi ženami 40-49let se na stupně vítězů 2. místem prosadila Vendula Procházková /31:05/ a 6. místo obsadila v čase 33:15min Jana Kuchařová.
     Vítězem závodu se stal Lukáš Červenka z Berouna, třetí místo obsadil bývalý člen třebíčského oddílu Tomáš Kříž /nyní Titan Zlín/. Vítězkou mezi ženami se stala Heidi Juránková z Karlových Varů.
     V neděli se konalo na stejném místě Mistrovství ČR štafet žákovských a dospělých kategorií. Zastoupení zde měl i třebíčský oddíl. V mladší kategorii na trati 0,2-4,5-1,2 km /zdolává ji každý člen týmu/ se štafeta ve složení Marek Kratochvíl, Nela Bednářová a Daniel Oborný umístila na nepopulárním 4. místě a štafeta dospělých /Matěj Března, Vendula Procházková a Jakub Auf/ obsadila 6. místo. Mistry ČR se staly štafety Jindřichova Hradce resp. Zlína.