QT u Letovic

Světový pohár v kvadriatlonu
     V sobotu 18. května byl zahájen prvním závodem  Světový pohár v kvadriatlonu 2019. Stalo se tak v krásném prostředí přehrady Křetínka nedaleko Lazinova u Letovic. Utkali se zde přední čeští a zahraniční závodníci při závodu WQF World Cup -  Sprint Distance /plavání 0,75- kolo 20-kajak 4-běh 5 km/.
Závod významně ovlivnilo dosavadní počasí. Někteří závodníci svoji účast odvolali během týdne a na místě někteří vůbec nenastoupili vzhledem k 13nácti stupňové vodě. Plavání bylo vzhledem teplotě vody zkráceno na 400 m, ostatí disciplíny proběhly dle pravidel rozpisu.

Do startu nastoupili závodníci z 5ti zemí /DE,HU,PL,IT a CZE/. Mezi nimi byli i závodníci z Třebíče Petr Mejzlík-kat.M60-69let /TJ Spartak/ a Zdeněk Mikoláš-kat.M70+ /KLM/. Oběma se závod vydařil a své kategorie vyhráli v časech 1:55,03 h resp. 2"12,52 h. Vítězem se stal obhájce Světového poháru Tomáš Svoboda /ČR/ v čase 1:22:04 h před Maďarem Ferencem Czimou /-3,41min/.