Slovakman113

Jeden z největších letošních triatlonových podniků na Slovensku se uskutečnil v neděli 13. září v Šamoríně v multifunkčním areálu Elements Resort . Mezinárodní mistrovství Slovenska na tratích 1,9 - 90 - 21,1 km přilákalo na start přes 300 startujících včetně úřadujícího mistra Evropy na těchto vzdálenostech Filipa Oslalého z Brna. Ten potvrdil roli favorita a zvítězil časem 4:00,56 h.
      Současně to byl poslední podnik seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Proto i účast ze strany českých závodníků byla velmi početná. Z oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč se na start postavil Petr Mejzlík startující v kat.55-59 let. Cílem proběhl v čase 5:50,47 h na 3. místě za vítězným Slovákem Milanem Dubajem /5:01,57h/ a Ivem Krejčím z ČR /5:37,58h/. V celkovém hodnocení kategorie ve FORD CZECHMAN TOUR 2015 Českého poháru v dlouhém triatlonu to znamená konečné 2. místo celkovým ziskem 387,55 bodů. Vítězem této kategorie pro letošní rok se stal Ivoš Krejčí z Uničova /400,06 b/. Třetí místo obsadil Michal Bareš /288,66 b/ z Prahy. Po vítězství ve Světovém poháru v kvadriatlonu to je další úspěch Petra Mejzlíka v letošní vydařené sezóně.
       Tímto závodem byla ukončena veleúspěšná pohárová sezóna třebíčských triatlonistů. Na slavnostním vyhlášení v Karlových Varech /14.11./ vedle Mejzlíka nebude z oddílu triatlonu totiž chybět Tomáš Kříž, vítěz věkové kategorie starších žáků 14-15 let a Luboš Hála, vítěz kategorie mužů nad 50 let v Českém poháru v olympijském triatlonu 2015.