TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Soustředění KCTM Nymburk 6.-8.12.


Ve sportovním centru Nymburk proběhlo v termínu 6.-8.12.2019 tradičně již páté soustředění Krajského centra talentované mládeže v triatlonu Kraje Vysočina. Trénovalo 12 chlapců a 8 děvčat z kategorií od nejmladších žáků až po juniory. Kromě sportovců z našeho oddílu byla přizvána "na zkušenou" i tréninková skupina ze Žďáru nad Sázavou. Soustředění začalo v pátek dopoledne běžeckým tréninkem v tunelu a odpoledním tréninkem v plaveckém bazénu, večer byla na regeneraci a otužování sauna. V rámci pátečních tréninků proběhlo testování v běhu na 30 a 60 metrů (výbušnost, rychlost) a v bazénu 25 metrů kraulové nohy a 50 a 200 metrů (dorost a starší 400 m), kde se testovala dynamika a kvalita kraulového kopu a rychlost a výkonnost na závodní trati.

      V sobotu proběhl plavecký trénink, kondiční trénink v tělocvičně, výklus s ukázkou jízdy na koloběžkách a v podvečer druhý plavecký trénink s regenerací ve vířivce. V učebně jsme prošli při projekci program závodní sezóny Českého poháru v roce 2020, ukázku tréninkových deníků, vyhodnocení měsíční kilometráže členů SCM a proběhla i ukázka tréninkových objemů bývalých reprezentantů našeho oddílu v posledních 10 letech (Vaverová, Kučera, Zahradníčková, Kříž).
       Soustředění jsme zakončili v neděli běžeckým tréninkem v tunelu a starší tempovým tréninkem na cyklostezce kolem Labe, závěr patřil plavání. Pořadí v testech bylo jak mezi chlapci, tak i mezi děvčaty velmi těsné. U chlapců zvítězil Ondřej Grulich a u děvčat Klára Mezlíková. Celkem jsme za víkend zvládli 8 tréninků, stravování v jídelně sportovního centra bylo vynikající. Ve sportovní výkonnosti většiny sportovců nastalo výrazné zlepšení v technice obou disciplin, došlo ke zvýšení běžecké rychlosti a patrné bylo celkové zvýšení trénovanosti sportovců.
 
                                                                                                                Za kolektiv trenérů JB, MP, VK a PB
zpět
Kalendář akcí
Hledej