TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Soustředění SCM a SpS Nymburk


     Již posedmé se konalo celooddílové soustředění SCM a SpS v Nymburku. Tradiční termín na přelomu listopadu a prosince je věnován hlavně plavecké technice, všeobecné přípravě a zdokonalení běžecké techniky a rozvoji rychlosti.

       Soustředění jsme zahájili běžeckým tréninkem v tunelu, kromě obvyklých abc a SBC zaujalo frekvenční cvičení na žebříku a došlo i na tradiční běžecké testy a lehy sedy. Podvečerní fáze v bazénu byla věnována hlavně technice. Pátek jsme zakončili regenerací v sauně. Sobotní dopolední plavání bylo zaměřeno na rychlost a hry. V tělocvičně proběhl posilovací blok s Matějem a herní blok (házená, basketbal). Hlavním tématem odpoledního plavání byl tempový trénink a technika s použitím nejrůznějších plaveckých pomůcek. K regeneraci pomohl večerní protahovací blok pod vedením Zlatky a oblíbená vířivka. Nedělní dopoledne bylo zahájeno běžeckým tréninkem v tunelu a výběhem po stezkách kolem Labe. Závěr obstaraly plavecké testy v bazénu (50VZ, 200 VZ, 25 KN) a vyhlášení výsledků Nymburského šestiboje. Vyrovnaný souboj dívek nakonec těsně ovládla Zlata Vratišovská před Šárkou Kratochvílovou a Nelou Bednářovou. Mezi chlapci zvítězil Matěj Března před Pavlem Simandlem a Markem Kratochvílem.
     Navzdory covidu jsme se tedy po dvou letech zase vrátili do oblíbeného výcvikového střediska. Ubytování nezklamalo a strava byla jako vždy výborná. Testy i tréninky ukázaly přes loňský covidový výpadek při přípravě v tělocvičnách poměrně dobrou běžeckou rychlostní a technickou připravenost u některých dětí a současně odhalily  velké rozdíly v těchto dovednostech. Plavecké testy proběhly až poslední den a přestože únava byla již velká, výkony byly poměrně kvalitní.
 
                                     Jiří Března, Milan Procházka, Vendula Procházková
zpět
Fotogalerie
Kalendář akcí
Hledej