Soustředění žákovské reprezentace v Třebíči

V termínu 3.-6.7. proběhlo v Třebíči soustředění žákovské triatlonové reprezentace.

Triatlonisté byli ubytovaní v hotelu Atom. Cílem soustředění byla finální příprava před závody Českého poháru v triatlonu, jejímž vrcholem je 16.8. závod v Karlových Varech, který je nejen Mistrovstvím ČR ale i současně i velmi prestižním závodem olympijských nadějí středoevropských států. K plavání a regeneraci mladí triatlonisté využili plavecký areál Laguna. Běžecké tréninky proběhly kromě atletického stadionu i v prostoru Hrádku a vodní nádrže Lubí, cyklistické tréninky většinou ve směru na Novou Ves, Budíkovice a Rokytnici.

Závodníci "pilovali" i práci v depu (tzv. přechody), kde se dají při triatlonovém závodě na soupeře získat cenné sekundy. K tréninku jim posloužily např. požární nádrž v Budíkovicích nebo bývalá hlavní silnice na Velké Meziříčí u Trnavy. V prostoru částečně vypuštěného koupaliště v Rokytnici, proběhl tréninkový triatlon na tratích 200m plavání, 2 km kolo a 1 km běh, který závodníci absolvovali hned 3 krát.

Soustředění vedl šéftrenér žákovské reprezentace Josef Mužíček, jedním z trenérů byl i Jiří Března z našeho oddílu triatlonu TJ Spartak Třebíč :
"Triatlonová reprezentační soustředění většinou probíhají ve sportovním areálu Nymburk. Tentokrát jsme zvolili Třebíč, tak to doufám byla příjemná změna a třeba se sem triatlonisté vrátí. Podmínky, které poskytují zdejší sportoviště jsou vynikající. Třebíč byla vybrána i proto, že v reprezentaci máme hned dva zástupce oddílu - Honzu Trutnu a Radku Březnovou. Příjemné prostředí poskytl i hotel Atom, nechyběla ani konferenční místnost pro metodickou přípravu a rozbor videa".

A jak potvrdili mladí triatlonisté, těžší přípravu ještě nezažili. Denně čtyři tréninkové fáze a až 7 hodin tréninku jim daly pořádně zabrat.