TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Sprint triatlon Konopiště 2022 v podání třebíčských triatletů

Dne 16.7. 2022 se v nádherném prostředí parku poblíž zámku Konopiště konalo další kolo Českého poháru v triatlonu 2022. Závod situovaný do krásného prostředí přilákal na start na 500 závodníků všech věkových kategorií a výkonností. A že to bylo kolo pro třebíčské povedené, o tom se přesvědčíme na dalších řádcích.

Dopoledne patřilo mladším, tedy žákům. Ač to ještě hodinu před závodem vůbec nevypadalo na to, že se v okolí konopišťského rybníku bude konat triatlonové klání, nakonec se závod našim závodníkům vyvedl. Sára Oborná skončila ve své kategorii 10-11 let na 3.místě a v mladších chlapcích skončili postupně Matyáš Večeřa na místě 10., Jan Auf na 13. a Zuzka Mezlíková v dívkách na místě 11. Ve starších žácích to bylo o trošičku lepší, zde skončili Dan Oborný a Nikola Vodová na 9.místech, Adéla Kuchařová na 11., Tereza Coufalová na 12., Markéta Dvořáková 13. a Jan Voda na 14.místě.

Po závodech žáku následoval krátce po poledni vložený závod pro hobby sportovce, kterého se však zúčastnili i zkušení triatleti jako třeba Petr Vabroušek. Ani zde se neztratili třebíčtí triatlonisté, Standa Mitiska skončil ve své kategorii 5. (celkově 12.) a Petr Mejzlík obsadil 3. příčku (celkově 64.).

V 15.00 přišel čas pro hlavní závod dne, kterým byl Český pohár ve sprinttriatlonu. Nejprve odstartovali muži od dorostenců po nejstarší veterány, po 5 minutách se za nimi na trať vydaly dívky a ženy. Zde nejvýraznějšího úspěchu dosáhla Michaela Mitisková, která v dorostenkách obsadila 2. místo. Před EP v Táboře hodnotný úspěch. Celkově v ženách doběhla na 7. místě. Eliška Svobodová skončila na 7.místě (celkově 23.). Na 4. místě v kategorii doběhla Vendula Procházková (celkově 32.), těsně následovaná Janou Kuchařovou na místě 5. (celkově 33.).

V mužích doběhl Martin Hanáček v kategorii 40-49 let na 5.místě (celkově 23.), v kategorii dorostenců na místě 7. Jakub Auf (37.celkově) a Marek Kratochvíl obsadil 10.místo (50.celkově). Ve veteránech v kat.50-59let doběhl Milan Procházka na 8.místě a v kat.60+ byl na 5.místě Petr Mejzlík.

Dalším závodem před srpnovou pauzou bude triatlonový festival v Táboře, kde se bude konat i EP v triatlonu, kde i Třebíč bude mít zastoupení v kategorii dorostenek díky Míši Mitiskové,, tak jí držme palce!!!!!