Stříbro a bronz z ČP ve Zlíně

Letošní ročník Českého poháru TRIATLON CZECHTRISERIES  v olympijském triatlonu je u konce. Posledním závodem 6tidílného seriálu byl SUPERSPRINT Triatlon Zlín, který se uskutečnil v sobotu 19. září.

Pořadatelé zlínského supersprintu připravili pro triatlonisty i diváky velmi atraktivní závod – mimořádně krátké tratě, souboje tělo na tělo a vyřazovací styl. Vše se odehrálo nejen na krátkých tratích, ale také na velmi malém prostoru – plavalo se v 25metrovém venkovním vyhřívaném bazénu Lázní Zlín, na kole se jelo v nejbližším okolí na uzavřené silnici a běželo se na atletické dráze, která těsně sousedí s bazénem.

Nejprve na účastníky čekal intervalový start (0,2 – 4,5 – 1,2 km), po kterém byli rozřazeni do šestnáctičlenných skupin v rámci vyřazovacího závodu (0,25 – 6 – 1,6 km). Z nich pak nejlepší šestnáctka postoupila do finálových jízd, které rozhodly o celkových vítězích mezi muži a ženami a držitelích finančních odměn. Pohárové body ovšem byly udělovány už na základě pořadí z vyřazovacích závodů.

Žáci startovali na zkrácené trati formou jednoho závodu. Oddíl TT TJ Spartaku Třebíč reprezentovali následovně. V kat. 12-13 let obsadil 10.místo Jan Voda, mezi žákyněmi doběhly za sebou Nikola Vodová s Terezou Coufalovou /10. resp.11./. V kat.14-15let obsadil Jakub Auf 9.místo a Marek Kratochvíl byl 11tý. Šárka Kratochvílová byla na 7.místě mezi dívkami.

Do vyřazovacích závodů zasáhli mezi juniory 18-19let Ondřej Grulich a obsadil 10.místo, Adam Roth obsadil 13.místo mezi muži 20-29let, Dušan Procházka v kat.40-49let byl na 6.místě a v kat. nad 60let doběhl na 2.místě Petr Mejzlík.

V nedělním závodě žákovských štafet sestava Jakub Auf, Michaela Mitisková a Matěj Března vybojovala 3.místo a mezi dospělými štafetami obsadili Martin Man, Eliška Svobodová a Adam Trojan 9.místo.