TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Světový pohár v kvadriatlonu opět na Balatonu

Osmým dílem pokračoval seriál Světového poháru v kvadriatlonu. 24.srpna se letos podruhé vrátil do Maďarska na Balaton

Po červnovém dlouhém kvadriatlonu v Balatonudvari si to nyní závodníci rozdali ve sprintu v městečku Balatonukali. Závod s názvem Henkel Sprint Quadratlon měl objemy 0,8-5-20-5 km /plavání-kajak-kolo-běh/ a nepřilákal na start nejlepší závodníky světového poháru, kteří zřejmě dali přednost přípravě na MS v Berlíně. To se uskuteční poslední srpnovou sobotu. I přes to měl závod svoji kvalitu a body v něm získané stejnou váhu, jako v každém závodu zařazeném do SP.

Z České republiky byli tentokrát pouze 2 závodníci a shodou okolností oba z Třebíče. Petr Mejzlík, startující v barvách TJ Spartaku Třebíč v kat. nad 50 let v Maďarsku přemožitele letos nenašel a zvítězil v čase 2:12,00 h /celkově 8./ před Gáborem Magyarem a Jánosem Téglasem /oba Maďarsko/. Zdeněk Mikoláš, který hájí barvy KLM Třebíč se v kat. nad 60 let umístil na 2. místě za Istvánem Zakariásem z Maďarska časem 2:35,44 h. Celkovým vítězem závodu se stal Maďar István Varga časem 1:48,08 h. Mejzlíkovi se tak podařilo navýšit bodový zisk ve SP o 10 bodů a v průběžném pořadí posílit šanci na pohárové vítězství.