Tomáš Kříž druhý v Praze

V Praze Podolí proběhl neděli 5. dubna třetí díl Českého poháru v aquatlonu a zástupci oddílu triatlonu TJ Sp. Třebíč opět nechyběli na stupních vítězů. Po vítězstvích Tomáše Kříže v 1.kole v Č.Budějovicích a Radky Březnové ve 2. kole ve Zlíně se to opět podařilo Tomášovi Křížovi v kat. starších žáků. Tentokrát však našel přemožitele. Na trati 0,2 a 2 km dosáhl času 8:51 min a zaostal za Václavem Širokým z Ekolu Brno o 8 vteřin. Přestože proběhl cílem na atletickém oválu na Děkance na první pozici,nepodařilo se mu smazat 16ti vteřinovou ztrátu z plavecké části /nestartovalo se Gundersenovou metodou, ale hromadným startem a časy se sčítaly/.
     Na této trati mezi staršími žákyněmi se představila Tereza Ciprušová a obsadila 11. místo. Toto umístění získal i Adam Caha na trati 0,1-1 km mezi mladšími žáky. Jeho sestra Kateřina se probojovala na 5. místo a Petr Mejzlík v kat. mužů nad 50 let obsadil na trati 0,4-5 km 6. místo.
Český pohár v aquatlonu pokračuje za dva týdny Mistrovstvím ČR v Jablonci nad Nisou, kde naši úspěšní závodníci chybět nebudou. Podobu výsledkové listině Českého poháru dodá součet tří nejlepších výsledků po posledním pátém závodu v Praze 26. dubna.