Tomáš Kříž mistrem ČR v aquatlonu

Tomáš Kříž z oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč se stal v sobotu 18. dubna v Jablonci n./Nisou mistrem České republiky kategorie starších žáků v aquatlonu. Na trati 0,2 - 2 km /plavání-běh/ po velmi dramatickém průběhu a čekání v cíli na součet časů z obou disciplín /nestartovalo se Gundersenovou metodou, ale hromadným startem/ to vyšlo na nejdůležitějším aquatlonovém závodu sezóny. Porazil součtem časů 8:43 minuty svého přemožitele z pražského závodu /5.4./ Václava Širokého z Ekolu Brno o pouhou desetinu vteřiny. Podařilo se mu smazat 12ti vteřinovou ztrátu z plavání a přidat právě tu 1 rozhodující desetinu na víc. Bez zajímavosti není ani třetí místo Matěje Buriana, syna bývalého třebíčského závodníka a vítěze jednoho z ročníků Moravskobudějovického triatlonu a nyní závodícího za Slávii Praha.
        V mistrovském závodu startovali i další členového třebíčského triatlonového oddílu. Mezi mladšími žákyněmi obsadila Sára Doležalová 5. místo, o kategorii výš startovala Tereza Ciprušová a byla třináctá. Mezi mladšími dorostenkami se prosadila na 4. místo Radka Březnová a ve stejné kategorii mezi chlapci obsadil Jan Trutna 5. místo. A v kategorii nad 50 let byl na 4 místě Petr Mejzlík. A poslední závod v Praze v neděli 26. dubna určí pořadí ČP 2015. Průběžně Petr Mejzlík a Tomáš Kříž svoje kategorie vedou.