TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Tomáš Kříž obsadil 9. místo v Evropském poháru a nominoval se na ME

Nejlepšího umístění v kariéře dosáhl Tomáš Kříž, když v závodě Evropského poháru juniorů v polském Olsztyně obsadil v poli 60 závodníků 9. místo.

Počasí připravilo závodníkům kruté podmínky, voda měla 14 stupňů a vzduch 17 stupňů. Závodilo se na tradiční trati 750 m plavání, 20 km kolo a 5 km běh. Tomáš si hlídal čelo závodu již v plavání (9:26) a na kole (29:50) přijel v čelní skupině asi 15 závodníků. Ve druhém depu měl problém s nazutím běžecké boty a tím ztratil možnost bojovat o umístění v první šestce. Výbornou závěrečnou běžeckou pětkou za 16:57 se ale propracoval na konečné 9. místo v čase 58:13, zvítězil Němec Ehsen časem 56:52.

Tomáš byl z českých závodníků nejlepší a protože to byl současně nominační závod na mistrovství Evropy, uvidíme ho v reprezentačním dresu počátkem června v nizozemském Werthu.