Tomáš Kříž stříbrný na MČR

V Karlových Varech se na konci prázdnin konalo Mistrovství ČR v triatlonu v kategoriích dorostu a juniorů.

Oddíl triatlonu TJ Spartak Třebíč měl v závodě hned čtyři závodníky.  Závodilo se na tratích sprinttriatlonu, tedy 750m plavání, 20 km kolo a 5 km běh. Centrum závodu bylo na karlovarské kolonádě u hotelu Thermal. Skvělou sezónu mezi  dorostenci  završil Tomáš Kříž 2. místem v čase 1:00:29, Ondřej Grulich skončil na 18. místě časem 1:13:58 a Lukáš Coufal byl diskvalifikován pro zkrácení cyklistické tratě. Mezi juniorkami na stejné trati vybojovala pěkným výkonem 1:13:44 šesté místo Radka Březnová.

O den dříve v závodě ČP mladších žáků v konkurenci dvaceti závodníků skončil Adam Trojan desátý a Jakub Auf na 11. Místě. Tereza Coufalová skončila mezi žákyněmi na 6. místě.

Vyvrcholením triatlonového víkendu byl nedělní závod Světového poháru, který se poprvé konal na území ČR.