Tomáš Kříž v TOP 20 na Triathlon European cupu

V sobotu i v neděli /18.-19.srpna/ žilo Vodné dielo Žilina triatlonem. Velkým tahákem M KREO Žilinského triatlonu byl nedělní závod Evropského poháru juniorů v triatlonu na trati 0,75-20-5 km.

Do tohoto klání se jako před třemi týdny v Táboře podařilo do české juniorské reprezentace z oddílu triatlonu TJ Sp.Třebíč nominovat Tomášovi Křížovi. V nabité evropské konkurenci doběhl na 18. místě v čase 57:57min. V tomto rychlém závodě zvítězil Ital Ragazzo Nicolo časem 55:31 min.

Součástí triatlonového svátku v Žilině byly též závody na olympijských /SO/ i sprinterských /NE/ distancích. V obou těchto závodech se na start postavil Petr Mejzlík. V sobotním závodě /1,5-40-10km/ doběhl v kat.55-59let na 4.místě /2:39,25h/ a v neděli na poloviční trati časem 1:19,50h obsadil 3.místo. Celkovým vítězem obou závodů se stal Matúš Verbovský z Levic /1:54:56 h resp. 58:46min/.