Tomáš Kříž vícemistrem ČR v triatlonu

Lázeňské Karlovy Vary hostily 22.8. kromě Evropského poháru také Český pohár v triatlonu. V kategorii žáků byl závod Mistrovstvím ČR. Výborně si vedl v kategorii starších žáků Tomáš Kříž. Na trati 400 metrů plavání, 8 km kolo a 3 km běh obsadil časem 29:50  min2. místo a získal stříbrnou medaili. Zlato putuje do Prahy zásluhou Matěje Buriana a bronz získal Pospíšil, vítěz prestižní olympiády mládeže. V kategorii nad 50 let zvítězil třebíčský Luboš Hála. Dorostenec Jan Trutna z průběžně pátého místa pro křeče ze závodu odstoupil. Hála i Kříž si výsledkem v Karlových Varech výrazně posílili naději na celkové vítězství v ČP svých kategorií. Šanci ji potvrdit mají o týden později na posledním pohárovém závodu v Jablonci nad Nisou.