TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Třebíčáci na mistovství ČR v dlouhém triatlonu

Třetí díl poháru Ford Czechman Tour 2016 obstaral v sobotu 18. června železňácký Moraviaman. Jednalo se o Mistrovství republiky v dlouhém triatlonu. V sobotu v sedm hodin ráno se 349 jednotlivců a 57 tříčlenných štafet triatlonistů ponořilo do vody otrokovického Štěrkoviště, aby změřily síly na vzdálenostech 3.8 km plavání, 180 kilometrů cyklistiky a běžeckého maratonu. Takovou popularitu mají ironmanské vzdálenosti.
    První ročník Moraviamana se jel v roce 2002, od té doby se koná každý rok bez přerušení. Jde o jeden z nemnoha závodů na ironmanské distanci u nás. O jeho popularitě svědčí i to, že si na něj letos našli cestu závodníci z 11 zemí /mj. až Guetamaly,.../.
    Z třebíčských závodníků si velmi povedenou premiéru na těchto vzdálenostech odbyl Roman Korner. V kat. 45-49 let dokončil závod v hodnotném čase 10:35,50 h a obsadil 7. místo. Naopak závod podle představ nevyšel Petrovi Mejzlíkovi, který v kat. 55-59 let obsadil časem 12:39,46 h 5. místo /oba TJ Spartak Třebíč, spolek/. Z Mor. Budějovic se závodu zúčastnil Kalel Špaček, který pravidelně každý rok úspěšně atakuje medailové pozice. Ne jinak tomu bylo i letos a čas 11:49,32 h mu v kat.55-59 let vynesl mistrovskou medaili za 3. místo.
     Po 17 letech neporazitelnosti v ČR nezískal mistrovský titul nezdolný Ironman Petr Vabroušek /závod se mu nevydařil a obsadil 15. místo/, který našel přemožitele v Janu Oppolzerovi /Kerberos Praha/, který zvítězil v čase 8:28,18 h.