TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Třebíčský triatlon vyhráli (domácí) Michaela Mitisková a Matěj Března


Po dvou letech covidového čekání se opět počátkem června u rybníka Kuchyňka uskutečnil tradiční Třebíčský triatlon, který byl třetím závodem třebičského vytrvalostního poháru McRai cup 2022.

Slunečné letní počasí bylo jako na objednávku. V rybníku sice chyběl skoro jeden metr vody, ale voda o teplotě 21,5 stupně byla ještě poměrně kvalitní. Dopoledne závodily žákovské kategorie. Jezdilo se a běhalo v areálu střední zemědělské a zdravotní školy a kolem Kuchyňky.

       V kategorii mladší žáci I zvítězili Sára Netoličková a Šimon Vrábel. Kategorie mladší žáci II byl soubojem sester Mrákotových, zvítězila Kateřina před Barborou, třetí byla Sára Oborná. Mezi chlapci byl nejrychlejší Šimon Bednář před Antonínem Kadrnožkou. V kategorii starší žáci I svedli pěkný závod chlapci. Zvítězil Matyáš Večeřa před Janem Aufem, mezi děvčaty Zuzana Mezlíková. A konečně v kategorii starší žáci II byl první v cíli Dan Oborná před Janem Vodou a mezi děvčaty překvapila prvním místem Adéla Kuchařová, druhá byla Nela Bednářová a třetí Nikola Vodová.
      Hlavní závod mužů a žen (včetně dorostenců a juniorů) odstartoval ve 12.45. A zejména plavecké části dominovali dorostenci našeho oddílu. Ostré tempo nasadil Jakub Auf, s desetimetrovými odstupy po prvním kole jej následovali Matěj Března, Marek Kratochvíl, Michaela Mitisková a Šárka Kratochvílová. Po 600 metrech plavání a 100 metrovém přeběhu byl po plavecké části závodu v čele Jakub v čase 8:24, Matěj měl čas 8:36, Marek 8:44 a na 4. místě byla první žena Michaela Mitisková časem 9:18. Matěj Jakuba po rychlém depu rychle sjel a po šesti kilometrech cyklistiky se v Nové Vsi vydal proti větru a posléze do číhalínského kopce na sólojízdu. Za ním se sjela silná cyklistická šestičlenná skupina, která přijela do depa po 19 kilometrech se ztrátou jedna a půl minuty. Matěj kontroloval pozici a cílem proběhl v čase 59:40. A na běžecké trati 4,2 km se strhl těsný souboj o další medaile, druhý byl Martin Vintrlík těsně před Martinem Manem a Ondřejem Vrbou. Ze závodníků našeho oddílu na šestém místě doběhl Jakub Auf v čase 1:01:40, jako sedmý Petr Vostal v čase 1:01:47. Desátý byl po pěkném výkonu Marek Kratochvíl za 1:02:00, na 11. místě v celkovém pořadí s přehledem doběhla vítězka ženského závodu Michaela Mitisková v čase 1:03:00. Překvapením byl plavecký výkon a celkově 15. místo Václava Vostala (1:06:51), který jel svůj první delší triatlonový závod. Na 19. místě doběhl další dorostenec Martin Hons (1:08:58), na 20. místě druhá žena a jedna z nejlepších českých triatlonistek v kategorii nad 40. let Milada Brabcová (1:09:37). Na 23. místě skončil Tomáš Horký (1:12:53) a na 25. místě Jana Kuchařová (1:15:42).
                                                                                JB
zpět
Kalendář akcí
Hledej