TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Třebíčští triatlonisté úspěšní na závodech v Polsku

Ve dnech 6. a 7. července 2019 se uskutečnila největší triatlonová akce v Polsku, Enea Bydgoszcz Triathlon, za účasti téměř 4500 profesionálů a amatérů. Soutěžilo se v samém centru města Bydgoszcz v různých vzdálenostech, od sprintu až po distance polovičního ironmana.

V neděli se start nejdelšího závodu (1,9 km plavání, 84 km jízdy na kole a 22,4 km běhu) postavilo hned několik českých sportovců. Nejrychlejším z nich byl Michal Bartík (MST Jihlava). S časem 4:15:28 obsadil 2. místo ve své věkové kategorii, 13. místo celkově. Miroslav Gottlieb (TJ Spartak Třebíč) cílovou bránou proběhl v čase 4:30:11. Ve velké konkurenci závodníků ve věkové kategorii 40 - 45 let to znamenalo 14. místo, celkově pak místo 48. Jihlavský Michal Zigl (Sport LaV) závod dokončil s časem 4:32:38, Aleš Adam (Alfa tri team Brno) 4:50:51.

Mezi ženami závodila Milada Brabcová z TJ Spartak Třebíč. Časem v cíli 4:54:07 získala 2. místo ve své věkové kategorii, celkově pak 6. místo z celkového počtu 67 závodnic.