Tři naši borci na kilometru hluboko pod 3 minuty

Třebíčský běžecký pohár pokračoval ve středu 16.5. závodem na dráze "Jarní Agro kilometr". Na atletickém stadionu Spartaku se představilo celkem 11 našich závodníků. Pro triatlonisty to bylo tentokrát před začátkem sezóny test, jak se "probouzí" forma a rychlost.

Výborně zahájil po zranění běžec Michael Jakůbek, který časem 2:42 byl první v hlavní mužské kategorii. Bramborovou medaili za 4. místo získal za čas 2:48 Tomáš Kříž.  S časem byl spokojen, nečekal 4 týdny před MČR, že bude atakovat osobní rekord. Překvapením byl čas dorostence Ondřeje Grulicha, které za 2:56 doběhl na 3. místě. Radka Březnová obsadila v kategorii žen 2. místo v čase 3:32. V dorostu Michaela Mitisková 4. místo v čase 3:36, Honza Caha 4. místo (3:07), Lukáš Coufal 6. místo (3:23), Jakub Auf 7.místo (3:31). Nutno dodat, že Michaela i Jakub jsou ještě mladší žáci. U dospělých mužů obsadili šestá místa ve svých kategoriích Standa Mitiska (3:30) a Roman Korner (3:33).