Triatlon Fest Račice

V račické Labe areně se závodilo od pátku 23.7., kdy 114 triatlonistů z kategorií dorostu, juniorů a dospělých nastoupilo do semifinálových rozjížděk. Na základě jejich výsledků pak byli rozřazeni do sobotních finále. Ve sluncem rozpáleném areálu, který obvykle hostí světové závody v rychlostní kanoistice, pro ně byly nachystány tratě o distancích 0,4-10-3 km, na kterých se závodilo nejen o mistrovské tituly v super sprintu, ale také o akademické tituly a body do Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu.

Do kvalifikačních závodů v pátek nastoupili Michaela Mitisková, Milada Brabcová, Milan a Vendula Procházkovi. Všichni se na základě výsledků dostali do sobotního finále. Ve finále A si velmi dobře vedla Michaela Mitisková a v kategorii dorostu se umístila na 2. místě. Finále B ve své kategorii 40-50 let ovládla Milada Brabcová a  skončila celkově na 2. místě, Vendula Procházková obsadila 5. místo. Milan Procházka v kategorii nad 50 let dokončil na 4. místě.

Sobota byla pro naše mladé triatlonisty druhým závodem v seriálu Českého poháru. Jako první nastoupil Šimon Bednář v kategorii 8-9 let a dokončil na 9. místě. V kategorii 12-13 let se umístil Matyáš Večeřa na 16. místě a Martin Kalda na 21. místě. Ve stejné kategorii dívek jsme měli pět zástupkyň. Nejlépe si vedla Nikola Vodová (8.), dalé Nela Bednářová (10.), Tereza Coufalová (13.), Adéla Kuchařová (15.) a Zuzana Mezlíková (24.). V kategorii 14-15 let nastoupili za oddíl tři chlapci Marek Kratochvíl (16.), Daniel Oborný (25.) a Jan Voda (32.). Ve stejné kategorii to byly dvě dívky – Šárku Kratochvílová (19.) a Lucii Mitisková (20.)

Neděle patřila v Labe areně štafetám. V kategorii žactva jsme měli tři želízka - v cíli 11. (M.Kratochvíl, Š.Kratochvílová, M.Kalda), 14. (D.Oborný, N.Bednářová, L.Mitisková) a19. (M.Večeřa, Z.Mezlíková, T.Coufalová) a jednu v kategorii dospělých – 15. místo (D.Procházka, M.Mitisková, S.Mitiska).