Triatlon Konopiště 2023, ČP v sprinttriatlonu

V sobotu 15.7. 2023 pokračoval Český pohár v triatlonu dalším závodem, tentokrát se závod konal v nádherném prostředí zámeckého parku zámku Konopiště. Ač počasí sportu příliš nepřálo a teplota se vyšplhala až na 34 ° C, naši závodníci se mezi skoro 600 triatlety z několika zemí opět neztratili.
Prvním závodem dne byl Miniželezňák. Zde jsme měli zastoupení díky Petrovi Mejzlíkovi, který ve své kategorii skončil druhý. Dále již pokračoval hlavní závody Českého poháru a zde jsou výsledky našich: Míša Mitisková dokončila závod na skvělém 2.místě v kategorii. Na čtvrtých místech se umístili Lucka Mitisková a Šimon Bednář. Pátá doběhla v kategorii Nikča Vodová, za ní se pak seřadily Nelča Bednářová na 7., Adélka Kuchařová na 8., a Markéta Dvořáková na 12. místě. Dále na 7.místě ukončila závod Sára Oborná a její bratr Dan Oborný, náš momentálně nejlepší triatlet, proběhl cílem na 8. místě v kat.. Matyáš Večeřa opět v nabité kategorii dokončil na 12.místě, na 17. pak Martin Kalda a 22. skončil Honzík Auf.
Další skvělí závodníci Triatlon Team Třebíč dopadli takto: Standa Mitiska 6.místo, Ondřej Vrba a Šárka Kratochvílová 7.místo, Milan Procházka 10.místo, Honza Voda 17.místo a Vašek Vostal 23.místo.