Triatlon na LODM třetím nejúspěšnějším sportem Kraje Vysočina

Ve dnech 23.-28.6.2019 se konala v Libereckém kraji již podeváté letní olympiáda dětí a mládeže. Zúčastnilo se jí 3400 sportovců a rozdávalo 1163 medailí. Poprvé se triatlon na olympiádě představil ve dvou dnech, kromě individuálních závodů byly na pořadu i štafety. V osmičlenné reprezentaci Kraje Vysočina bylo z našeho oddílu sedm závodníků.
    Závodilo se v Jablonci na přehradě Mšeno. V tropickém počasí na závodníky čekal těžký závod zejména s velmi technickou a kopcovitou cyklistickou tratí. Mezi žáky skončila na 10. místě Michaela Mitisková, na 13. místě Jakub Auf a na 15. místě Matěj Března. Zlatou medaili získala pro Vysočinu Kateřina Mičková. Mezi dorostenci obsadila výborné 5. místo Nikola Procházková, na 8. místě skončil Jan Caha. Eliška Svobodová skončila na 19. místě a Lukáš Langer na 23. místě.
    Výborné výkony podali naši závodníci druhý den v závodech štafet. Žákovská štafeta ve složení Auf, Mičková, Března skončila na 6. místě. Na bronzovou medaili scházelo 52 sekund. Dorostenecká štafeta ve složení Caha, Procházková, Svobodová skončila na 8. místě.
    V celkovém hodnocení krajů byly dívky na 2. místě a chlapci na místě devátém. V Kraji Vysočina tak skončil triatlon po fotbalu a letním biatlonu na třetím místě v hodnocení sportů.