TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Triatlonisté na ČP v Sokolově


V sobotu 13. července se uskutečnil v Sokolově triatlonový závod, který měl statut Českého poháru pro dospělé a zároveň mistrovství ČR žákovských kategorií. Celý závod proběhl za aprílového počasí v krásném prostředí koupaliště Michal s křišťálově čistou vodou. Dešťové přeháňky se během dopoledne střídaly s jasnou oblohou a znepříjemňovaly závod hlavně dětem. I přes tyto komplikace byly vidět velmi kvalitní sportovní výkony.

V početném poli se neztratili zástupci třebíčského Spartaku, kterých do Sokolova zavítalo celkem 16. Pro dorostence, juniory a dospělé bylo plavání  750m v „Sokolovském moři“, následováno 20 km cyklistiky na technicky zajímavých okruzích a 5 km běhu v okolí koupaliště Michal.

Úspěšně absolvovali závod Vendula Kaldová, která v kategorii 40 – 49 let dosáhla na 2. místo a Milan Procházka v kategorii 50 – 59 let obsadil třetí místo. K dalším výborným výsledkům patří v kategorii 40 – 49 let 5. místo Dušana Procházky. Mezi juniory umístění v závěru první desítky Ondřeje Grulicha a Lukáše Coufala a mezi dorostenkami 5. místo Nikoly Procházkové a 8. místo Elišky Svobodové.

Mistrovské žákovské medaile byly rovněž na dosah. V kategorii 10 – 11 let na 4. místě Nela Bednářová, 9. místo Tereza Coufalová a 8. místo Martin Kalda. V kategorii 12 – 13 let na 6. místě Šárka Kratochvílová a na 11. místě Lucie Mitisková. V kategorii 14 – 15 let na 5. místě Michaela Mitisková, na 8. místě Jakub Auf, na 13. místě Matěj Března a 14. Adam Trojan.

Úspěšný víkend může pokračovat na dalších závodech ČP v Mělníku, Táboře a Karlových Varech.

 

fotogalerie

zpět
Kalendář akcí
Hledej