Triatlonisté reprezentovali Českou republiku na mistrovství světa v Dánsku

V sobotu 14. července se na dánském ostrově Fyn konalo Mistrovství světa v dlouhém triatlonu. Závod byl součástí ITU World Championships Fyn 2018, kterého se zúčastnilo více než 3 000 sportovců z celého světa. Distance závodu byly netradiční; po 3 km plavání následovalo 120 km cyklistiky a 30 km běhu. Startovalo se za chladného počasí v brzkých ranních hodinách ve vodním kanálu v přístavu Odense. Po plavání závodníci absolvovali dva rovinaté cyklistické okruhy, kdy jízdu komplikoval poměrně silný a studený vítr. Závěrečných 30 kilometrů se pak běželo ve čtyřech okruzích v krásném prostředí města Odense.

Start v závodu si zajistila třebíčská Milada Brabcová, a sice kvalifikací po vítězství na červnovém Mistrovství České republiky ve středním triatlonu. Výsledný čas 7:40:31 stačil na 21. místo mezi závodnicemi ve věkové kategorii 40 – 44 let.

Kromě kategorií pro závodníky, kteří se museli na závod kvalifikovat, byla pro další závodníky vyhlášena speciální Open Race kategorie. Závodu se zúčastnil Miroslav Gottlieb, který pomyslnou cílovou pásku protnul v čase 06:58:31 - což znamenalo krásné druhé místo v kategorii 40 – 44 let.

Pro oba členy TJ Spartak Třebíč byl závod s účastí závodníků z celého světa nejen velkou zkušeností, ale také velkou motivací pro další závodění. Atmosféra celého mistrovství byla jedinečná a neopakovatelná.