Triatlonová sezóna 2022 odstartovala

Český pohár v aquatlonu je zahájen. Prvním závodem sezony byl v neděli 6. března Aquatlon Zlín.
Při jeho 5. ročníku čekaly účastníky hlavního závodu tradiční distance v podobě 400 metrů plavání v pětadvacetimetrovém bazénu Městských lázní a následně pětikilometrový běh na tartanové dráze přilehlého atletického Stadionu mládeže. Mimo tento hlavní závod se na start postavili za slunečného, ale mrazivého počasí žáci, dorostenci a junioři.
     Početné zastoupení zde měl i oddíl triatlonu při TJ Spartaku Třebíč. Mezi žáky 10-11 let /trať 0,1-1km/ obsadil 12.místo Šimon Bednář. O kategorii výše /12-13let/ se představili na trati 0,2-2km Martin Kalda a Matyáš Večeřa /obsadili 5. resp. 7. místo/ a Zuzana Mezlíková mezi dívkami doběhla šestá. Stejné vzdálenosti absolvovali žáci 14-15 let. Dívky Nela Bednářová, Nikola Vodová a Tereza Coufalová proběhly cílem na 6., 8. a 9tém místě. A mezi stejně starými žáky doběhl na 6.místě Jan Voda. Mezi muži nad 60let obsadil 2.místo Petr Mejzlík.
Vítězi se stali Filip Václavík s Adrianou Horňovou, kteří tak nejlépe vstoupili do třídílného závodního seriálu. Ten pokračuje 10. dubna v Příbrami a bude zakončen o 14dnů později Mistrovstvím ČR v Praze.