Triatlonové medaile z Karlových Varů

Nádherné lázeňské centrum Karlových Varů přivítalo 11.9 září účastníky závodu Českého poháru dospělých a Mistrovství České republiky dorostenců a juniorů. Čekalo je 750 m plavání v jezeře areálu Rolava, 20 km cyklistiky rozdělených do nájezdu do centra města a následných tří okruhů, jejichž součástí bylo tvrdé stoupání na Zámecký vrch, které dělá z karlovarského závodu jeden z velmi těžkých triatlonů. A nakonec 5km běh, vedoucí v okolí Divadelního náměstí, dal konečnou podobu výsledkům závodu.
      Početné zastoupení v Karlových Varech měl tradičně oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč. V sobotním mistrovském závodě juniorů a dorostenců dosáhla na trati 0,75-20-5 km nejlepšího umístění dorostenka Michaela Mitisková, která časem 1:14,32 h obsadila v  v silně obsazeném závodě 4. místo. Ve stejné kategorii chlapců obsadil 14.místo Jakub Auf /1:10,45 h/ a 16.místo Matěj Března /1:11,42 h/. Mezi juniorkami byla Eliška Svobodová desátá /1:22,20 h/.
      Těmto závodům přecházely páteční starty žáků. V kategorii žáků 8-9 let doběhl Šimon Bednář pátý, kat. žáků 12-13 let /Matyáš Večeřa /15./, Martin Kalda /17./ Jan Auf /22./ a ve stejné kat. žákyň Nela Bednářová /8./, Tereza Coufalová /11./, Adéla Kuchařová a Zuzana Mezlíková /15.resp. 16./. Kat. 14-15 let dokončili Marek Kratochvíl /8./, Daniel Oborný /26./ a mezi dívkami Lucie Mitisková /20./.
      Sobotní program vyvrcholil propršeným závodem Českého poháru na tratích 0,75-20-5 km. A zde se při večerním závěrečném dekorování nejlepších na Divadelním náměstí dočkali závodníci oddílu hned tří pódiových vystoupení. V kat. žen 40-49 let hned dvojího, kdy Milada Brabcová časem 1:25,04 h obsadila 2. místo a Vendula Procházková v čase 1:28,05 h skončila hned za ní na 3. místě. Mezi muži nad 60let časem 1:26,46 h obhájil loňské 2. místo Petr Mezlík. V kat. mužů 50-59 let doběhl v čase 1:21,37 h Milan Procházka na 8. místě.
      Český pohár vyvrcholí 25.září supersprintem /0,3-6,3-1,6 km/ ve Zlíně.