Triatlonové stupně vítězů z Jedovnice

Po vydařeném loňském 34. ročníku Kaláb Jihomoravské Triatlonové Ligy ze strany závodníků oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč odstartoval v sobotu 29. května 2021 její jubilejní 35.ročník. A to Xterrou v Jedovnici v okolí rekreačního centra Autocampu Olšovec. Na start závodu o objemech 300 m plavání, 16 km jízdy na horském kole a záverečného 4 km dlouhého běhu se postavila necelá stovka závodníků.
Závod začal plaváním výstřelem ve 14 h v 15ti stupňové vodě, následující cyklistická část byla náročná díky místy rozblácené trati a závěrečný běh hlavně rozhodl o pořadí závodu. Mezi muži zvítězil Jan Odehnal /53:39 min/ a mezi ženami Šárka Půstová /1:00,53 h/. Na stupně vítězů se z třebíčského TT oddílu prosadili v kat. dorostu 16-17let Jakub Auf /59:19min/, mezi ženami 20-29let Jana Jeřábková /1:08,51h/ a v mužích 60+ Petr Mejzlík /1:13,51h/- všichni shodně na druhém místě.
        V úvodu zmíněném předešlém ročníku 2020 se prosadili v celkovém hodnocení seriálu na stupně vítězů hned tři závodníci třebíčského TT oddílu. V kategorii žen 20-29let zvítězila Jan Jeřábková, ve stejné kategorii mužů Martin Man obsadil 2. místo a stejné pořadí patřilo v kat.M60+ Petru Mejzlíkovi. Do celkového pořadí se započítávaly 4 nejlepší výsledky z 5 uskutečněných závodů.
      Kaláb JM TT Liga pokračuje za měsíc ve Žďáru nad Sázavou, následují Hostěrádky-Rešov, Brno-přehrada a závěrečný závod s vyhlášením výsledků seriálu bude stejně jako vloni v říjnu ve Sportareálu Družstevní v Brně-Řečkovicích.