Triatlonový svátek v Karlových Varech

Česká republika má za sebou největší triatlonový víkend v historii. Na start závodu Světového poháru se v Karlových Varech v neděli 13. září postavili nejlepší triatlonisté planety. Tomu však předcházela celá škála startů od pátečních závodů Českého poháru žáků, přes sobotní závody Českého poháru dorostu, junioru a dospělých, až po samotný nedělní vrchol v podobě Světového poháru.

V pátek a v sobotu měl na startech své zastoupení i oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč. A vedle předních umístění v první desítce byla na závěr i medaile.

V pátečních závodech ČP určených žákům, se v kat.10-11let na trati 0,1-2-1km blýskli 5tým a 6tým místem Matyáš Večeřa a Martin Kalda, které od sebe dělily pouhé 3 vteřiny/11:59 resp.12:02min/. Mezi žáky 12-13let byl na trati 0,3-6-2km Daniel Oborný 29tý a dívky Nela Bednářová a Tereza Coufalová obsadily 14. a 18.místo. A žáci 14-15 jeli na trati 0,4-8-3km s těmito výsledky: 7. Jakub Auf, 12. Matěj Března a 17. Marek Kratochvíl. Mezi dívkami uspěla 6tým místem Michaela Mitisková, 12.místo získala Šárka Kratochvílová.

Víkendový program pokračoval v sobotním odpoledni ČP na tratích 0,75-20-5km. Mezi juniory18-19let    byli na 11.resp.13.místě Lukáš Coufal /1:18,08h/ a Ondřej Grulich /1:27,17h/. Mezi ženami 40-49let byla na 5.místě Vendula Kaldová /1:30,50h/, v mužích 50-59 let obsadil časem 1:23,31 h Milan Procházka 5.místo a v kat.nad 60 let se na stupně vítězů za 2. místo postavil Petr Mejzlík /1:31,11h/.

Český pohár v triatlonu 2020 bude zakončen v sobotu 19.září supersprintem ve Zlíně.