Trutna stříbrný v Opavě

Opava 12. července po dlouhých dvaceti letech hostila vrcholný triatlonový závod s názvem Model triatlon Opava.

Ten byl čtvrtým dílem Českého poháru v olympijském triatlonu. Největším favoritem mezi muži byl Filip Ospalý, který svoji pozici potvrdil a s velkým náskokem zvítězil. V Opavě už dopoledne soupeřili žáci, po poledni odstartovaly kategorie dorostu a juniorů. Hlavní závod začal ve 14:30 h na tratích 1,5 kilometru plavání, 44 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu.

Mezi žáky se z třebíčských triatlonistů prosadil po výborném výkonu na stupně vítězů Jan Trutna. Na trati 0,4-12- 3 km časem 36:37 min získal stříbrnou medaili za 2. místo. V hlavním závodu startoval Petr Mejzlík. V kat. mužů 50-59 let vybojoval 8. místo časem 2:37,14 h. Oba si těmito výsledky udrželi průběžné vedení v ČP svých kategorií.

Týden před tímto závodem startoval Petr Mejzlík ve slovenských Bátovcích v závodu Slovakman 113. Tento závod je zařazen do  ČP v dlouhých triatlonech-FORD CZECHMAN TOUR. V kat. 55-59 let obsadil 4. místo časem 5:45,15 h a ve zmíněném poháru se posunul na průběžnou třetí pozici.