TT v Poreči a Kotoru

Triatlonisté zahájili sezónu

Skupina triatlonistů (nejen) z Kraje Vysočina odstartovala svoji další závodní sezónu 5. května 2019 na olympijských distancích v chorvatské Poreči. Závodu ze série Ironman se zúčastnilo celkem asi 400 závodníků. Plavání bylo díky povětrnostním podmínkám (teplota vody 15oC, vzduch 9oC) zkráceno na 800 m. Na 40 kilometrech cyklistiky a 10 kilometrech běhu provázelo sportovce nejen chladné, ale i větrné a deštivé počasí. Na startovní čáru se postavili kromě dalších českých triatlonistů z Havlíčkova Brodu, Jihlavy a Brna i zástupci oddílu triatlonu TJ Spartak Třebíč. Miroslav Gottlieb v rychlém čase 2:13,33 hod obsadil 15. místo ve své věkové kategorii. Čas 2:21,27 hod zajistil Miladě Brabcové vítězství mezi ženami stejné věkové kategorie, celkové 6. místo. Úspěšní a spokojení byli i ostatní závodníci výpravy – Miloslav Bayer (1. místo v kat.), Jan Kučera (2. místo) a Jaromír Lapeš (16. místo).

Po závodě triatlonisty nečekal návrat domů. V polovině následujícího týdne se přemístili ještě více na jih, do černohorského Kotoru, kde se k nim připojila další početná skupina českých triatlonistů. V krásném městě na pobřeží Jaderského moře se v neděli 12. května na start závodu Ocean Lava Montenegro s objemy halfironmana postavilo asi 600 závodníků z celého světa. I v tomto závodě bylo plavání z důvodu nízké teploty vody (12oC) zkráceno, tentokrát na 1000 metrů. Ani během 90 km cyklistiky a 21 km běhu nepanovalo ideální počasí. Výsledky závodu však déšť nezhatil. Třebíčský triatlonista Miroslav Gottlieb závod dokončil ve výborném čase 4:27,59 hod. Tímto časem obsadil 6. místo ze 71 mužů ve věkové kategorii 40-44 let. Z celkového počtu 363 mužů tak obsadil 40. pozici. Milada Brabcová vybojovala 3. místo ve své kategorii, mezi 78 ženami doběhla na 7. místě v čase 4:48,13 hodin. Ani ostatní čeští závodníci se neztratili a předvedli velmi kvalitní výkony, které dávají příslib do dalších závodů nové triatlonové sezóny.