TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Úspěch třebíčských triatlonistů na mistrovství ČR


Rekreační areál Staré Ždánice u Pardubic přivítal 2. června jednu z největších triatlonových akcí na našem území - Czechmana. Letos navíc po žďárském Pilmanovi přebíral štafetu republikového mistrovství na distancích polovičního Ironmanu. Několik týdnů před startem bylo vyprodáno, na start se postavilo sedm stovek triatlonistů a triatlonistek včetně téměř kompletní české špičky. Náročnost letošního ročníku dokládá fakt, že do cíle kvůli tropickému počasí, technickým problémům nebo „přepálené“ cyklistice nedorazilo 10 % startujících.

Závodníky čekaly tyto distance: 1,9 km plavání v písníku Hrádek s mimořádně čistou vodou, 90 km cyklistiky rozdělených do dvou okruhů a 21,1 km běhu. Své zastoupení měl v závodu i TJ Spartak Třebíč. Na start se v pravé poledne postavili: Milada Brabcová, Roman Körner, Miroslav Gottlieb a Dušan Procházka. Tradiční horké počasí závodníkům opět pěkně zatápělo a prověřilo jejich fyzickou i psychickou odolnost.

Roman Körner finišoval v čase 5:09:09, což znamenalo 9. místo mezi muži ve věkové kategorii 50 – 54 let. Miroslav Gottlieb dokončil závod přes zdravotní problémy v čase 05:23:58 a Dušan Procházka pak v čase 05:45:04.

Milada Brabcová doběhla na celkovém dvanáctém místě z 81 startujících žen. Výsledný čas 5:29:41 byl nejrychlejším časem mezi dvaceti ženami startujícími ve stejné věkové kategorii. Mohla se tak radovat nejen z vítězství, ale i titulu mistryně republiky ve středním triatlonu.

Celkovými vítězi se na letošním Czechmanovi stali Tomáš Řenč a Pavlína Baťková.

zpět
Fotogalerie
Kalendář akcí
Hledej