Úspěchy triatletů na závodech v Moravských Budějovicích a v Kněžicích

Pořádně si členové oddílu TJ Spartak Třebíč „zalovili“ na tradičním triatlonu v Moravských Budějovicích 26.6. 2022. Na bedně se během triatlonového dopoledne ve svých kategoriích postupně prosadili Kateřina Mrákotová (1), Barbora Mrákotová (2), Šimon Bednář (1), Zuzana Mezlíková (1), Martin Kalda (1), Matyáš Večeřa (2), Jan Auf (3), Adéla Kuchařová (1), Nikola Vodová (2), Nela Bednářová (3), Jan Voda (2). Smolný den prožil jeden z favoritů závodu starších žáků Dan Oborný, který z důvodu zranění závod nedokončil.

Také v odpoledním hlavním závodě se Třebíčtí neztratili. V závodě o distancích 700-20-5 obsadily první tři místa v kategorii ženy I. triatletky z třebíčského oddílu v pořadí Michaela Mitisková, Eliška Svobodová a Šárka Kratochvílová. V kategorii ženy II. zvítězila Milada Brabcová před Vendulou Procházkou. V hlavním závodě mužů v absolutním pořadí se za vítězným Janem Kučerou z Alfa Tri Teamu umístili Martin Hanáček na druhém, Matěj Března na třetím, dále Marek Kratochvíl na pátém a Petr Vostal na šestém místě. Na patnáctém místě finišoval Václav Vostal. Kategorii muži III. ovládl Milan Procházka.

Týden na to se 2.7. 2022 v Kněžicích konal další tradiční triatlon. Zda byla účast členů třebíčského oddílu slabší, neboť tento závod je vyhlašován pouze v kategoriích dospělých a zejména cyklistická část je velmi obtížná. I zde byl oddíl TJ Spartak Třebíč vidět. V kategorii to byla opět Milada Brabcová, která skončila v absolutním pořadí žen na druhém místě. V absolutním pořadí mužů měla Třebíč zastoupení dvojnásobné, Martin Hanáček doběhl celkově třetí a Tomáš Horký dvaadvacátý.