TJ Spartak Třebíč
Aktuality

V celkovém pořadí Českého poháru je náš klub na vynikajícím 5. místě


Závodem v Karlových Varech skončil další ročník triatlonového Českého poháru. Počet závodících členů našeho oddílu se oproti předchozím ročníkům výrazně zvýšil. Celkem se ho zúčastnilo 27 členů TJ Spartak Třebíč. To se projevilo i v umístění našeho oddílu, v Karlových Varech jsme obsadili dokonce 2. místo. Novinkou byly i štafetové závody, které jsme obsadili jak ve Zlíně tak i v Příbrami.

     V celkovém pořadí klubů jsme na 5.místě. Nejsilnějším klubem v ČR je Triathlon Tábor, v dalším pořadí je Titan Zlín, Konrad Tools Brno a TT Plzeň. Za námi skončili takové kluby jako Trutnov, Horní Počernice, Jindřichův Hradec, Příbram a Litvínov. Na vynikajícím výsledku se podílely hlavně výkony žáků a žákyň, dorostenek a juniorů.
     V pořadí jednotlivců obsadil 3. místo v kategorii nad 60. let Petr Mejzlík. Medailová pozice těsně unikla dorostence Nikole Procházkové, 4. místo získal překvapivě i junior Lukáš Coufal, na 6. místě byl Ondřej Grulich a Eliška Svobodová, na 11. místě Tomáš Kříž a na 19. místě Jan Caha. Pořadí v kategoriích dorostu a juniorů ovlivnilo to, že nejlepší reprezentanti dávali přednost účasti na závodech Evropského poháru, což se týkalo i Tomáše Kříže. V kategorii 40-49 let obsadil vynikající 7. místo Dušan Procházka a na 9. místě byla Vendula Kaldová, v kategorii 50-59 let skončil na 18. místě Milan Procházka.
    Největší konkurence byla v kategoriích starších žáků, kde bylo v konečném pořadí registrováno u starších žáků dokonce 78 závodníků. Můžeme se těšit, že všichni naši závodníci v popředí budou v této kategorii startovat i v příštím roce. Na 5. místě skončila Michaela Mitisková, 11. místo obsadil Jakub Auf, 15. místo Matěj Března, 21. místo Klára Mezlíková, 22. místo Adam Trojan a 37. místo Adam Fila. V kategoriích mladších žáků je velkou nadějí Šárka Kratochvílová, která skončila celkově na 6. místě. Na 21. místě byl Jan Voda, na 25. místě Lucie Mitisková a na 31. místě Marek Kratochvíl.
     Kategorie nejmladších žáků v Českém poháru nemají celkové hodnocení, ale výborná umístění získala zejména Nela Bednářová, která v závodě v Mělníku obsadila dokonce 3. místo. Další pěkná umístění získali Tereza Coufalová, Nikola Vodová, Martin Kalda a Julie Filová.
zpět
Kalendář akcí
Hledej