Valachy Man

Největší český veřejný triatlonový závod ze série VALACHY TOUR u vodní nádže Na Stanoch /Balaton/ v Novém Hrozenkově se letos konal 6.-7.srpna. Pořadatele /a závodníky/ letos vedle přísnějších organizačních podmínek, ovlivněných covidem, potrápilo počasí. Těsně před pátečním závodem se přes Valašsko prohnaly silné deště, které si na poslední chvíli vyžádaly i dílčí úpravu cyklistické trasy.
    Celkem se do závodu zapojilo téměř 600 dospělých závodníků individuálně i ve štafetách a k tomu na 250 dětí. Páteční odpolední závod proběhl na trati 0,25-12/horské kolo/-3,6 km. Z oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč se na start opět po roce postavil Petr Mejzlík. Start plavání probíhal v 15s intervalech a se startovním číslem 4 se mu dostalo cti vylézat po plavání jako prvnímu v pořadí, aby nakonec v kat.M61+ obsadil 2.místo /celkově 72/ v čase 1:01,02 h. V závodě zvítězila legenda dlouhých triatlonů Petr Vabroušek ze Zlína v čase 47:56 s.
    Sobotní hlavní závod na tratích 0,35-16-4,6 km odstartoval v 10h v 10s intervalech štafetami. S podmáčenou a hodně klouzavou tratí a v běhu proloženou brodem přes Vsetínskou Bečvu si nejlépe poradil Vojtěch Bernadský ze Zlína v čase 1:10,19 h před Tomášem Křížem /odchovanec třebíčského triatlonu/ nyní závodící za Titan Zlín. Mejzlíkovi se již tak nedařilo a v kategorii obsadil 3. místo v čase 1:55,33h /129 celkově/.