Vánoční běh ve Znojmě přepisoval oddílové historické tabulky, Nikola Procházková zvítězila

Na tradiční 39. ročník vánočního běhu do Znojma 25. prosince vyrazila devítičlenná skupina závodníků našeho oddílu. Závod je součástí Znojemského běžeckého poháru. V hlavním závodě na trati 10,6 km startovalo přes 240 závodníků a provázelo ho teplé vánoční počasí a jako vždy báječná atmosféra na trati i v cíli včetně neobvyklých občerstvovacích stanic a bohaté tomboly.

Vynikající výkon předvedla Nikola Procházková, která vylepšila svůj loňský osobák o více než půl minuty a zvítězila v absolutním pořadí padesáti žen časem 43:58. V historické tabulce triatlonistek TJ Spartak Třebíč přeskočila Mariku Zahradníčkovou, Lucie Vaverová se dostala na třetí místo. V kategorii mužů do posledních metrů bojoval o první místo náš odchovanec Tomáš Kříž (již dva měsíce Konrad Tools), nakonec skončil časem 36:57 na 2. místě. Výborně běžel Martin Man, který časem 40:45 skončil celkově na 10. místě a zařadil se na čtvrté až páté místo historických tabulek. V kategorii dorostenek doběhla Eliška Svobodová na 2. místě (53:25), v kategorii žen nad 45 let byla Vendula Kaldová na 4. místě (55:54) a Ivana Březnová na 6. místě (56:02). V kategorii dorostenců skončil Ondřej Grulich na 6. místě (46:28). Proběhli se i řidiči a trenéři Milan Procházka, Dušan Procházka a Jiří Března.