Viessmann-Jesenický zimní triatlon 2013

Šestý závod Českého poháru v zimním triatlonu 2013, MČR v zimním triatlonu týmů

V nádherných kulisách zimní přírody se první březnovou sobotu odehrával závěrečný šestý podnik Českého poháru v zimním triatlonu 2013 - Viessmann - Jesenický zimní triatlon. Byl zároveň i Mistrovstvím ČR týmů. Mezi 70sátkou startujících byli na startu kromě Čechů i Rusové, Poláci a Slováci, takže závod měl slušný mezinárodní punc. Oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč reprezentovali Klára a Jiří Březnovi a Petr Mejzlík. Závod o objemech 10 km na horském kole z Karlovy Studánky na Kurzovní chatu, 8 km na lyžích volnou technikou na závodních tratích v okolí Kurzovní chaty a 6 km výběh na Praděd a zpět zvládli se ctí a v soutěži Mistrovství ČR týmů si proti loňsku o jedno místo polepšili a obsadili 2. místo za favoritem soutěže domácí Opavou.

V jednotlivcích mezi ženami obsadila 3. místo K. Březnová, v kat.mužů 40-49 let byl J.Března jedenáctý a P.Mejzlík obsadil 6. místo mezi muži nad 50 let. Z vítězství se radovali letošní mistr světa a Evropy Pavel Andrejev z Ruska a Šárka Grabmüllerová z Českých Budějovic.