Vítězství Mejzlíka v Berlíně

V sobotu 14. srpna na jezeře Hohennauener See a jeho okolí nedaleko Berlína proběhl další díl Světového poháru 2021 v kvadriatlonu. Byl to 6 závod letošní pohárové sezóny s názvem Wassersuppe quadriathlon /24.ročník/. Na startu se objevili závodníci z Polska, Maďarska, Česka a Německa. Rovinatou trať s objemy 0,75 - 20 - 4 -5 km /plavání, kolo, kajak, běh/ nejlépe zdolal Maďar Ferenc Czima /1:22,08h/, před domácím Stefanem Teichertem a Polákem Krzysztofem Wolskim. Mezi ženami zvítězila domácí Lisa Teichert /1:35,52 h/. Poprvé za svoji kariéru se závodu zúčastnil Petr Mejzlík /TJ Sp.Třebíč/. Závod se mu vydařil a v kat. nad 60 let časem 1:44,23 h zvítězil /celkově 17tý ze 42 startujících/ před domácími závodníky Klausem Charletem a Berndem Klammem.
     Následujícím závodem bude za 3 týdny mistrovství světa na krátké trati v německém Ratscheru.